Loading

Silnik / Głowica / Blok

Modyfikacje i remonty silników benzynowych i wysokoprężnych. Dodatkowo istnieje możliwość indywidualnego przygotowania konkretnych jednostek samochodowych pod wymagania właściciela.

– wzmocnienie silnika kutymi tłokami i korbowodami
– obróbka/modyfikacja głowicy, porting + obróbka gniazd zaworowych
– modyfikacja oraz adaptacja bloków/rozwiert
– szlif/polerowanie wału korbowego
– wymiana jednostek na nowsze lub starsze (lepszej konstrukcji)
– wymiana pierścieni tłokowych na wzmocnione
– adaptacja układu paliwowego na wydajniejszy (większe wtryski/wtryskiwacze/montaż wydajniejszych pomp paliwa)
– modyfikacja (poprawa) napędu pompy olejowej gruby VAG

Aby wydłużyć żywotność silnika stosujemy najwyższej klasy podzespoły oraz najwyższej jakości. Zwiększamy odporność na zużycie i zatarcie bez zmiany pierwotnych wymiarów grubości ścianki łożyska.

Zwracamy uwagę na każdy szczegół aby dobrze przygotować silnik do złożenia. Robimy to z najwyższą precyzją i starannością.

Aby zwiększyć wydajność i żywotność silnika wraz z jego osiągami, wzmacniamy jego dolną część za pomocą kutych korbowodów, wzmocnionych szpilek oraz panewek.

Pojemność można zwiększyć poprzez rozwiercenie bloku (jeśli to możliwe). Nowa tuleja cylindrowa w połączeniu z nowym pierścieniem po dotarciu zapewnia optymalne ciśnienie sprężania w cylindrach.

Porting głowicy to dopasowywanie kanałów ssących i wydechowych do współpracujących z nimi kolektorów dzięki czemu zwiększamy moc a co za tym idzie, zwiększamy również zakres momentu obrotowego silnika. Porting wykonujemy przeważnie wtedy, gdy kupujemy kolektory o większej średnicy kanałów. Kanały w głowicy doszlifowuje się do wymiaru otworu w kolektorze. Porting wykonuje się nie tylko w przypadku wymiany kolektorów. Obróbka powierzchni może przynieść także rezultaty w połączeniu ze standardowym osprzętem. Jednak w takim przypadku rezultaty mogą być niewspółmiernie małe do poniesionych kosztów. Remont głowicy to czasochłonny zabieg, a sam porting wymaga precyzji i poświęcenia wielu godzin na kilkukrotną obróbkę.

Zmiany w układach dolotowych i wydechowych obejmują ich udrożnienie, aby gazy mogły łatwiej przepływać. Modyfikacje te nie zmienią znacząco osiągów samochodu, ale nie spowodują szybszego zużywania się układu napędowego. Głównymi zaletami regulacji układów dolotowego i wydechowego jest poprawa pracy silnika przy wyższych prędkościach obrotowych silnika, szybsza reakcja na ruchy pedału przyspieszenia oraz sportowy dźwięk.